Czy wiesz, jak ogromny wpływ na Twój organizm ma to, co jesz na co dzień? Twoja sylwetka, cera, włosy, umiejętność zapamiętywania i koncentracji, siła do działania są zależne od tego,  jakie składniki dostarczasz wraz z pożywieniem do swojego organizmu . Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz tylko dzięki zmianie nawyków żywieniowych zmienić całe swoje życie, to jesteś w dobrym miejscu!

Jak przestawić się na zdrowy tryb życia, nie męcząc się przy tym tęsknotą do niezdrowego jedzenia?

Jak przekonać się do zdrowego odżywiania?

Pierwszym krokiem do sukcesu jest uświadomienie sobie, że zdrowe odżywianie jest dla Ciebie ważne. Jeśli już zdajesz sobie z tego sprawę, będzie Ci zdecydowanie łatwiej zmienić swoje nawyki. Uświadomienie sobie, jak ważne są dobre nawyki żywieniowe, sprawi, że nie będziesz miał tak dużej ochoty na jedzenie, które Ci nie służy. Musisz nie tylko o tym wiedzieć, ale jednocześnie wierzyć w to, że nowy sposób odżywiania przyniesie Ci realne korzyści .

Jeśli w Twojej głowie na dobre zadomowi się nastawienie, że zdrowe odżywianie przynosi same dobre skutki, z pewnością będzie Ci dużo łatwiej utrzymać się w tym postanowieniu.

Pamiętaj, że dieta nie powinna być tylko pewnym okresem czasu, w którym zmuszasz się do pewnych dań i do odmawiania sobie tych ulubionych. Powinna ona być całkowitą zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń – tylko w taki sposób uda Ci się na dłużej utrzymać jej efekty.

Jak znaleźć w sobie motywację do zmiany nawyków żywieniowych?

Co w przypadku, kiedy wiesz, że powinieneś zmienić swoje przyzwyczajenia, a jednak nie potrafisz znaleźć motywacji do podjęcia tego ważnego kroku?

Motywacja także jest kluczem do sukcesu.

Właściwie bez niej nie można nic osiągnąć, ponieważ najprawdopodobniej szybko porzucisz swój cel, zanim zauważysz jakiekolwiek pierwsze efekty. Zdobycie motywacji może być trudne, jednak są na to pewne sposoby.

Wszystko, czego się podejmujemy, najpierw rodzi się w naszym umyśle.

Tak samo jest ze zdrowym odżywianiem – to rodzi się w głowie. Jeśli cały czas będziesz myśleć o tym, jak bardzo tęsknisz za niezdrowymi posiłkami, będzie Ci znacznie trudniej utrzymać się przy postanowieniu.  Jeśli natomiast w Twojej głowie cały czas będą efekty Twojej pracy, to najprawdopodobniej osiągniesz to, o czym marzysz. Przy odpowiednio sprecyzowanym celu i planie działania znacznie łatwiej jest go osiągnąć.

Dlatego nie poddawaj się – uświadom sobie, że każda decyzja, jaką podejmujesz, także ta w kwestii jedzenia, ma realny wpływ na osiągnięcie celu!

Author

  • Interesuje się innymi ludźmi ich charakterem i osobowością. W wykształcenia psycholog. W wolnych chwilach tworzy strony poświęcone finansom i lokowaniu pieniędzy.